İADE VE CAYMA HAKKI

   Web sitemiz üzerinden yapılan satışlar Tüketicinin Korunması Hakkında Kanun ile Mesafeli Sözleşmeler Yönetmeliğine tabi satışlardır ve bu kanun-yönetmelikteki hükümleri uygulamaktadır.
  İade edeceğiniz ürünlerin aşağıdaki şartlara uygun olması işlemlerin hızlı bir şekilde tamamlanmasını sağlayacaktır:
  İade edeceğiniz ürüne ilişkin web sayfamızda yer alan iletişim bilgileri doğrultusunda bizimle irtibata geçmeniz ve bildirimde bulunmanız gerekmektedir. İade bildiriminde bulunulmadan gönderilecek ürünler müşteriye geri gönderilecektir.
  Ürünlerin kutusu üzerindeki, ithalatçı veya üretici firma tarafından yapıştırılmış olan etiketlerin yırtılması, vakumlu veya jelatinli ambalajın açılması durumlarında, iade talepleri kabul edilmemektedir.
  İadenin, satın alınan ürünün ambalajı açılmadan, tahrip edilmeden, bozulmadan ve ürün kullanılmadan teslim tarihinden itibaren yedi (7) günlük süre içinde gerçekleştirilmesi gereklidir.
  Ürünler orijinal ambalajlarından çıkarılarak kullanıldıktan sonra iade edilme istekleri için 1 haftalık geri alım süresi işlememekte ve ürün kesinlikle geri kabul edilmemektedir.

Tüketicinin Korunması Hakkında Kanun 'un 4.Maddesine göre, "Tanıtım ve kullanma kılavuzunda ya da reklam ve ilânlarında yer alan niteliklerine aykırı olan ya da kullanım amacı bakımından tüketicinin ondan beklediği faydaları azaltan maddi, hukuki veya ekonomik eksiklikler içeren mallar, ayıplı mal olarak kabul edilir. Müşteri, malın teslim tarihinden itibaren 30 gün içerisinde ayıplı mal bildiriminde bulunursa, ürünü iade etme, bedel indirimi, ücretsiz değişim ya da ücretsiz onarım haklarından birine sahiptir." .
  Ayıplı Mal bildiriminde bulunarak yukarıda belirtilen haklardan faydalanmak için;
  Ürünün özellikleri, tanıtımında belirtilen özelliklerden farklıysa ya da, müşterinin üründen beklediği faydayı azaltan eksiklikler varsa, ürün, ayıplı mal sınıfına girer.
  Fakat yine de iade işleminin  her iki taraf için maddi manevi zararlar içereceğinden, ürünlerin ödemesini gerçekleştirmeden önce iyice araştırılıp gerekirse iletişim kurularak kullanımınıza uygun olduğu  kanaati oluşmadan alınmamasını tavsiye ederiz.
  Müşteri, 30 gün içerisinde ayıplı mal bildiriminde bulunmalıdır.
  Ayıplı Mal bildiriminde, ürünün ithalatçısı düzenlenen bir raporla kullanım hatasının bulunup bulunmadığı belirlenir. Kullanıcı hatasının olduğu tespit edilirse, müşteri, haklardan faydalanamaz.
  Sipariş cinsi yanlış gönderildiğinde, ürün aynen kargo masrafıyla iade kabul edilir ve doğru olan sipariş yine masrafı tarafımızca karşılanmak üzere gönderilir.
  Ürünler kargodan kaynaklanan bir nedenle hasara uğramışsa, alıcı kargo yetkilisine tutanak yazdırarak satıcıya iade edebilir.
  CAYMA HAKKI 

  Mesafeli Sözleşmeler Yönetmeliği 'nin 8. Maddesine göre, müşteri, "Ürünü teslim aldığı tarihten itibaren yedi gün içerisinde hiçbir sorumluluk üstlenmeksizin ve hiçbir gerekçe göstermeksizin malı reddederek sözleşmeden cayma hakkına sahiptir." Buna göre, müşteri, ürünü aldıktan sonra, 7 gün içerisinde sebepsiz iade etme hakkına sahiptir.
  
SİPARİŞ İPTALİ

  ayanebru.com adresinden vermiş olduğunuz siparişi, ödeme yaptığınız gün içerisinde  hafta içi her gün cumartesi günleri dahil 09:00-14:00 saatleri arasında (0212) 518 1967 numaradan arayarak iptal edebilirsiniz. Ürün faturası kesilip, kargoya verildikten sonra iptali yapılamamaktadır.

 

 

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR